O kamenech

Výběr z nejznámějších drahých kamenů

Mezi asi nejznámější a nejrozšířenější kámen patří Křišťál .Pokud není po ruce potřebný druh léč. kamene, který právě potřebujete , křišťál ho plně zastoupí .Lze použít prakticky na všechny druhy nemocí.Jeho čistota prozáří Vaše smysly a jeho energie Vás zcela pohltí , proto se často používá k meditacím a k doplnění energie.

Ametyst - patří mezi nejspirituálnější kámen , který je ideální k meditacím , ochranným účelům a dokáže nás spojit s makrokosmem a poté udržet vzájemné spojení mezi tělem duší .Pomůže utišit bolest hlavy přiložením na spánky , sedmou čakru,nebo drúzu ametystu použít jako kartáč a projíždět bolestivá místa několik minut.Po štípnutí hmyzem uleví okamžitě od nepříjemné bolesti zmenší otok. , také pomáhá na podlitiny.Dokáže vyladit hormonální systém a zajistit Váš klidný spánek, zahání deprese.

Labradorit – je oblíbený kámen , který se používá k otevření do světa esoteriky . Jeho nádherné přechody barev jsou ideálním nabíječem při momentálním stresu, a depresích. Pomůže vyladit hormon.systém sníží horečku, zvýší produkci mléka koj. matkám,zažene bolesti hlavy a podpoří Vaši slezinu a zažívací orgány.

Růženín - je kamenem čisté lásky , která při jeho nošení Vás zcela prostoupí.Pak můžete teprve dávat lásku a naopak jí také přijímat.Používá se k otevření srdeční čakry při jejím zablokování.Uklidní podrážděny žaludek ve formě elixíru ,pomůže při srdečních poruchách, depresích, podpoří Vaše ledviny.

Sodalit - Kámen , který Vás přinutí k větší rozhodnosti a samostatnosti a tím sníží zbytečnou přecitlivělost.Pomáhá snížit teplotu, zklidní Váš žaludek,zmírní bolest hlavy,snižuje vys. tlak.odblokuje krční čakru při poruchách řeči

Citrín - kámen využívaný jako pohlcovač negativní energie a kámen bohatství a blahobytu pokud ho umístíte v rozích Vašeho příbytku.Vyladí problémy se štítnou žlázou , pomůže ženám v přechodu, při únavovém syndromu, působí na žaludek slezinu, trávení, moč měchýř,noční pomočování.

Jaspis - známe několik druhů podle barev přiřazuji k jedn. čakrám a tím i jejich působení v dané oblasti.Mezi nejkrásnější patří Červený Jaspis – je plný energie a život.síly.Z aktivuje Vaše játra a slezinu. Zelený jaspis- blahodárně účinkuje na naše nervy. Nachlazení , chřipka. Jaspis mookait pomáhá zvýšit Vaší imunitu,čistí krev ,posiluje játra slezinu. Jaspis žlutý –pomáhá s problémy žaludkem podporuje trávení. Moč. ústrojí, slezinou.

Jantar - je zkamenělá pryskyřice stará mil.let Je vhodná k léčbě alergiků, aktivuje imun.systém,pomáhá ledvinám,moč.ústrojí,slezině, žaludku.

Magnezit - Přináší trpělivost,uvolnění,pomáhá při migrénách,bolestech hlavy,křečích..Reguluje hořčík v těle a zajišťuje přísun vápníku.Vhodný při osteoporóze.

Malachit - Prohlubuje cit.život,podporuje rozhodnost.Podněcuje mozek,nervy , játra a pomáhá při menstruačních potížích výborný při očních problémech.. Je to typicky ženský kámen- pomáhá proti porodním křečím.

Lapis lazuli - Rozvíjí myšlení,důstojnost,Pomáhá při bolestech v krku,otevírá šestou čakru,Podporuje mozek , nervy štít. žlázu.

Jadeit - ochran. kámen přenáší zdraví a štěstí.Podporuje naše ledviny, srdce ,nervy.V Číně se používá jako kámen štěstí a ochranný kámen proto se těší velké vážnosti.

Turmalín - Je často mezi léčiteli používaný kámen.Odvádí negativní energie.Známe několik druhů:Skoryl- černý turmalín-Působí při bolestech, hojí jizvy .Zlepšuje spánek mírní stres.Zelený turmalín-verdelit-posiluje střeva zbavuje tělo jedů.Červený turmalín rubelit-Podporuje pohl.orgány,játra čistí krev.Turmalín modrý-indigolit-uvolňuje zablokované pocity,Pomáhá při popáleninách.Turmalín vodní meloun- pomoc při skleróze a ochrnutí.Posiluje nervy.

Vltavín - Sklo vytvořený úderem meteoritu. Rozvíjí intuici jasnozření.Posunuje vědomí k duchovnímu rozvoji.Pomáhá při prevenci a léčení zhoubných nádorů,podporuje dýchací cesty.

Měsíční kámen - Ženský kámen podporuje pravidelný menstr.cyklus.Pomáhá v klimakteriu Posiluje vaječníky, pomáhá při akné, při stavech náměsíčnosti při porodu.a kojení.

Acháty - známe několik druhů , které pro své léčivé a barevné odstíny patří mezi nejvíce používané kameny v léčitelství.Mezi nejpoužívanějšími najdete Růžový achát-používaný v těhotenství, při zánětech.srdečních problémech.Ohnivý achát je hoden svého jména přináší mnoho energie přináší pomoct při nadýmaní, průjmu.Krajkový achát- se používá při píchnutí hmyzu, při křeč. žílách,hemeroidech, infekcích.

Akvamarin - Je kámen moře.Proto jej používali námořnici jako talisman pro šťastnou plavbu.Jeho blankytná modř projasní každé smutné srdce.Pomáhá při problémech se štít žlázou,dýchacími potížemi, bolestí v krku při alergiích a pro snížení teploty i celkovou rekonvalescenci po dlouhodobé nemoci.

Flourit - Vyskytuje se v nádherných barevných kreací od zelené ,fialové ,čiré.Jeho použití nejvíce oceníme při léčení infekčních a virových onemocnění .Při bolesti zubů se vkládá přímo do úst do míst bolesti.Při zánětu dutin nejlépe přiložit přímo na bolavé místa + pití elixíru z fluoritu.Pomáhá při dýchacích problémech a má pozitivní vliv na naše kosti.Učí nás k odpovědnosti sami k sobě, a nahlížet na druhé s pochopením .

Hematit - kovově lesklý kámen v nás vzbuzuje pocit jistoty a bezpečí.Kámen krve z jeho názvu odvodíme jeho léč. Účinky to je vynikající čistič krve podporuje tvorbu krve.snižuje teplotu pomáhá při nachlazení, bolestech zad, hlavy a pomáhá při nespavosti.

Rodonit - Kámen růžové barvy protkán zemitou černou barvou. Učí nás k poctivosti , nepodléhat strachu a mit rád sám sebe.Posiluje naše srdce, vyrovná Váš krev tlak,Podporuje plodnost hlavně u mužů. Používá se při řezných.ranách a k léčbě jizev.Probouzí Vaší fantazii a přináší klidné sny.

Amazonit - Kámen otevírající srdeční čakru,Má uklidňující účinky pro naši mysl.Pomáhá při problémech s řečí.Má blahodárný vliv na nervový systém., srdce.

Onyx - Krásný kámen černé barvy.Odedávna používán k věštění a k magii.Pohlcuje negativní energii což je jeho největší přednost.Používá se k léčbě krve, kostí, potlačení horečky a při nachlazení.

Obsidián - Je vlastně sopečné sklo .Používán k věštění i v čarodějnictví.Známe několik druhů mezi nejsilnější patří černý obsidián,jemnější účinky má apačská slza- používaná indiány jako cenný kámen, mahagonový obsidián patří mezi nejjemnější.Další druhy duhový, zlatistvý.

Chalcedon - kámen s jemnými léčivými účinky.Podporuje tok lymfy,léčí bolesti v krku,zvyšuje imunitu , léčí problémy s řečí.podporuje harmonické rodinné vztahy.

Celestin - Něžný kámen spojený s říší andělů.Léčí krční problémy.Odstraňuje z těla jedovaté látky.Léčí zrak, sluch, krční čakru.Uklidňuje při stresu.

Sluneční kámen - Silně nabitý sluneční energií.Působí proti depresi, dodává sebedůvěru a čistí čakry.

Záhněda – Zahání strach dodává sílu při rozhodování.Uzemňovací kámen.Podporuje detoxikaci.Potlačuje noční můry.

Tygří oko – Ochranný kámen.Odbourává závislosti a potlačuje deprese .Podporuje tok energie.Léčí moč. ústrojí, ledviny, žaludek.
zpět
Vaše IP adresa je: 3.230.119.106
Copyright © 2020 Akvamarin. Powered by Zen Cart